علت سیاه شدن تصویر تلویزیون

سیاه شدن تصویر تلویزیون یک عیب شایع در تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی  می باشد. این مشکل یا خرابی در تلویزیون ها با مدل های مختلف متفاوت است. به طور مثال در تلویزیون های ال ای دی بیشتر مربوط به لامپ های بک لایت تلویزیون می باشد. و در تلویزیون های ال سی دی مربوط به لامپ های فلورسنت و برد اینورتر تلویزیون است. 

سیاه شدن تصویر تلویزیون به دلیل آب خوردگی صفحه تلویزیون نیز می تواند باشد. بهترین راه برای جلوگیری از این مشکل این است که شوینده و یا پاک کننده را اول به دستمال بزنید بعد صفحه را تمیز کنید. پاشیدن مستقیم پاک کننده به صفحه تلویزیون احتمال خرابی پنل را زیاد می کند. تعمیر پنل هزینه بالای دارد. 

سیاه شدن تصویر می تواند به علت فعال  شدن گزینه صرفه جویی انرژی باشد. که شما می توانید وارد منوی تنظیمات تلویزیون شود و مشکل را حل کنید. برای این کار به منوی تنظیمات تصویر تلویزیون بروید و گزینه صرفه جوی را به حالت غیر فعال یا خاموش بگذارید. تا نور صفحه به طور کامل روشن باشد.

علت سیاه شدن تصویر تلویزیون
علت سیاه شدن تصویر تلویزیون

عیب یابی سیاه شدن تصویر تلویزیون

 • سیاه شدن تصویر تلویزیون به علت خرابی بک لایت تلویزیون
 • سیاه شدن تصویر تلویزیون به علت خرابی برد تیکان  تلویزیون
 • سیاه شدن تصویر تلویزیون به علت خرابی برد پاور تلویزیون 
 • سیاه شدن تصویر تلویزیون به علت آب خوردگی پنل تلویزیون
 • سیاه شدن تصویر تلویزیون به علت خرابی پنل تلویزیون 

سیاه شدن تصویر تلویزیون به علت خرابی بک لایت

یکی موضوع مهم و اصلی سیاه شدن تصویر تلویزیون خرابی بک لایت تلویزیون می باشد. بک لایت مجموعه از لامپ های led می باشد که برای روشن کردن تصویر تلویزیون استفاده می شود. در صورتی که بک لایت تلویزیون خراب شود صفحه تلویزیون سیاه می شود. دلیل سیاه شدن در تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی این است که پنل تلویزیون یا همان صفحه از خود نوری ندارد. برای این که صفحه به نمایش دراید نیاز به نور دارد. برای اینکه بیشتر متوجه شوید برای شما یک مثال واضح می زنیم. صفحه تلویزیون مانند نوار آپارات در سینما های قدیمی می باشد. که نور پشت آپارات باعث می شود که تصویر دیده شود. صفحه تلویزیون های ال ای دی کی آپارات دیجیتال می باشد. که با تابیدن نور به آن صفحه نمایان می شود.

تعمیر بک لایت یک کار تخصصی و بسیار سخت می باشد. دلیل سختی آن باز کردن تمام اجزای تلویزیون برای رسیدن به بخش بک لایت می باشد. در صورتی که این کار توسط یک شخص بدون تجربه انجام شود. باعث خرابی بقیه قسمت های تلویزیون می شود و در بعضی مواقع تلویزیون غیر قابل تعمیر می شود. بهترین کار تماس با نمایندگی مجاز تعمیر تلویزیون می باشد.

سیاه شدن تصویر تلویزیون به علت خرابی برد تیکان

 

سیاه شدن تصویر به علت خرابی برد تیکانیکی دیگر از عواملی که باعث سیاه شدن تصویر تلویزیون می شود خرابی برد تیکان تلویزیون می باشد. برد تیکان وظیفه ایجاد تصویر برروی صفحه تلویزیون را دارد. در صورتی که کوچکترین مشکلی در این برد و کابل های رابط آن ایجاد شود تصویر تلویزیون به مشکل می خورد.

خرابی برد تیکان معمولا به دلیل گرم شدن بیش از حد برد و یا اینکه آب خوردگی پنل ایجاد می شود. برد تیکان مجموعه از قطعات الکترونیکی می باشد که با خراب شدن هر یک از این قطعه ها تصویر تلویزیون قطع یا سیاه می شود. در بیشتر موارد برد تیکان قابل تعمیر می باشد. اما نکته بسیار مهم این است که این کار باید توسط افراد متخصص انجام شود.

در صورتی که تعمیر یا تعویض برد تیکان توسط یک فرد بی تجربه انجام شود باعث خرابی پنل تلویزیون نیز می شود که در این صورت تلویزیون غیر قابل تعمیر می شود. 

نکته بسیار مهم که شما باید بدانید این است که در حال حاضر پنل یا همان صفحه نمایش بسیار گران قیمت است. و هزینه تعویض این قطه مقرون به صرفه نمی باشد.

تعمیر برد تیکان نیاز به ابزار های تخصصی و حرفه ای در این زمینه دارد. و اینکه قطعات استفاده شده برای تعمیر برد تیکان باید کاملا اورجینال باشند. 

سیاه شدن تصویر به علت خرابی برد پاور تلویزیون

برد پاور تلویزیون وظیفه ولت رسانی به تمام قسمت های تلویزیون را دارد. در صورتی که برد پاور خراب شود می توانید مشکلات متفاوتی اینجاد کنید. یکی از این مشکلات سیاه شدن تصویر تلویزیون می باشد. در صورتی که ولتی برای تامین برق مورد نیاز ال ای دی های بک لایت تولید نشود. بک لایت تلویزیون از کار می افتد و تصویر تلویزیون قطع می شود. نکته بسیار مهم در پاور تلویزیون این است که در اکثر موارد قابل تعمیر می باشد و هزینه تعمیر آن نسبت به بقیه برد های کمتر می باشد. 

برای تعمیر برد پاور نیز باید از قطعات اصلی استفاده شود. در غیر این صورت خرابی در زمان کوتاه تکرار می شود. یکی از دلایل مهم در خرابی برد پاور نوسان برق می باشد. شما برای جلوگیری از این مشکل می توانید از محافظ برق استفاده کنید. گزینه دوم در خرابی برد پاور فرسودگی قطعات برد پاور می باشد. که شما برای جلوگیری از این مشکل نیز می تواند هر 4 یا 5 سال برد پاور تلویزیون خود را سرویس کنید. این کار باید توسط نمایندگی مجاز تعمیر تلویزیون انجام شود.

 

آب خوردگی پنل تلویزیون

 

سیاه شدن تصویر به علت آب خوردگی پنل تلویزیون

یکی از دلایلی که باعث سیاه شدن تصویر تلویزیون می شود. آب خوردگی پنل تلویزیون می باشد. آب از صفحه تلویزیون به برد های تلویزیون نفوذ می کند و باعث ایجاد جرقه و سولفات شدن برد تلویزیون می شود. در این صورت برد فلت پنل تلویزیون دچار خرابی می شود و باعث سیاه شدن تصویر تلویزیون می شود.

تعمیر پنل تلویزیون باید توسط دستگاه تعمیر پنل انجام شود. برای تعمیر پنل تلویزیون باید به تعمیرگاه منتقل شود. هزینه تعمیر پنل تلویزیون نسبت به بقیه اجزای تلویزیون بیشتر می باشد. چون قطعات مصرفی در این زمینه گران قیمت می باشند.

بهترین کار برای جلوگیری از آب خوردگی پنل این است که تلویزیون را در قسمتی از منزل قرار دهید که آب به صفحه تلویزیون نخورد. به طور مثال اگر تلویزیون را زیر کولر گازی قرار دهید احتمال خراب شدن آن زیاد است. و نکته دیگر این که به هیچ عنوان پاک کننده صفحه تلویزیون را به طور مستقیم به صفحه نپاشید. برای این کار ابتدا آن را به دستمال مخصوص تمیز کردن صفحه تلویزیون بپاشید بعد به آرامی صفحه تلویزیون را پاک کنید.

لازم به ذکر است که کوچترین قطرات آب که بتواند از قسمت پاین صفحه تلویزیون به آن وارد شود باعث خرابی پنل تلویزیون می شود.  حداکثر سعی خود را برای جلوگیری نفوذ آب به صفحه تلویزیون انجام دهید.

چندين توصيه در مورد نگهداری و تعمير تلویزیون ال جی

متخصصان نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی از شما می خواهند برخی نکات را رعایت کنید تا تلویزیون شما طولانی مدت عمر کند و آسیب نبیند . همانطور که می دانید تعمیر تلویزیون ال جی به دلیل پیشرفته بودن و حساس بودن بسیار سخت و زمانگیر می باشد به خصوص برخی از تلویزیون های امروزه که لمسی و حساس تر می باشند.

 • حتما سیم برق را از پریز برق جدا کنید.
 • مواد شوینده را اسپری نکنید مواد شیمیایی مانند حشره کش، بنزن، نازک تر و غیره را اسپری نکنید.
 • این موارد ممکن است به صفحه تلویزیون یا مدار الکتریکی آسیب برساند و می تواند انتهای آن را روی تلویزیون ببندد.
 • تلویزیون خود را تمیز کنید، صفحه یا قسمت بیرونی آن را به آرامی با یک پارچه خشک و نرم مانند پاک کن عینک پاک کنید.
 • از مواد شوینده مانند مواد پاک کننده سطوح استفاده نکنید
 • یک پارچه را در مواد شوینده خنثی رقیق شده با آب خیس کنید، آن را محکم بپیچید، خاک را روی کنترل از راه دور پاک کنید و سپس ریموت را به راحتی با یک پارچه خشک پاک کنید.
 • برای حفاظت از تلویزیون حتما از محافظ های ویژه استفاده کنید.
 • کنترل (ریموت) را در دسترس کودکان قرار ندهید.
 • اگر تخصص کافی در این امر ندارید از تعمیرات تلویزیون دست بکشید و از متخصصان تعمیرات کمک بخواهید.
 • از زدن ضربه به صفحه بپرهیزید.
 • حین حمل تلویزیون کاملا مراقب باشید.
 • تلویزیون را در یک محیط بلامانع و صاف قرار دهید.
 • در صورت نشت مایعات باتری، قبل از وارد کردن باتری های جدید، مایع موجود در قسمت باتری ریموت را پاک کنید.

تمامی این نکات به تنهایی می توانند به نحوی طول عمر تلویزیون شما را افزایش دهند و از آسیب های جدی جلوگیری کنند.

هزینه تعمير تلویزیون ال جی

 

يکي از موارد مهم در تعمير تلویزیون ال جی  هزينه تعمیر است. البته لازم به ذکر است که بگوييم هزينه تعمیر تلویزیون ال جی کاملا متغيير بوده و بر اساس همين موضوع معمولا پس از آنکه تکنسين نمايندگي تلویزیون ال جی به محل مورد نظر شما مي آيد و بررسي هاي لازم  را انجام مي دهد قيمت نهايي را اعلام مي نمايد.

علاوه بر اين موضوع نوع قطعه اي که براي آن مشکل ايجاد آمده و سبب اين موضوع شده است که شما نياز به تعمیردداشته باشيد کاملا بر روي هزينه تعمیر تلویزیون ال جی تاثير گذار خواهد بود.

در رابطه با این موضوع بايد بگوييم که اگر تصور ميکنيد که مي توانيد خودتان تعمیر دستگاه را انجام بدهيد تا جا ممکن اين ريسک را نکنيد. در واقع گاهي صرفه جويي در هزينه  سبب هزينه هاي بيشتري براي شما خواهد شد به همين دليل شما بايد به جهت تعمير با نمايندگي تلویزیون ال جی تماس حاصل نماييد. هزینه تعمیر و تعویض قطعات بر اساس نرخ مصوب اتحادیه می باشد. معمولا تخفیفاتی نیز برای شما مشتریان گرامی در نظر گرفته می شود.

البته هزینه های که در اتحادیه مطرح شده است مربوط به اجرت تعویض قطعات و انجام تعمیرات می باشد. در حال حاضر چون نرخ قطعات نوسان زیادی دارد و بر اساس نوع مدل دستگاه خیلی متفاوت است در هنگام تماس تلفنی با شرکت هزینه تقریبی قطعات و تعمیر را بپرسید.

 

تعمير تلویزیون ال جی در تهران

 

تکنیک tv مرکز تخصصي تلویزیون ال جی در سراسر تهران نمايندگی های را ايجاد کرد است تا تمامي کاربران تلویزیون ال جی جهت تعمير تلویزیون ال جی در تهران به راحتی به تعمیرکار متخصص دست یابی داشته باشند و با خیال راحت تعمیر دستگاه خود را به ما پسپارند.

نمايندگی تعمير تلویزیون ال جی  سعي کرده است که در تمام مناطق شمال جنوب شرق و غرب تهران شعبه ايجاد کند تا همشهريان گرامی در سريعترين زمان ممکن به تعميرکاران تلویزیون ال جی دسترسي داشته باشند و فقط با يک تماس در کمترين زمان ممکن تکنسين تعمير تلویزیون ال جی در محل شما حضور پيدا کرده و مشکل تلویزیون شما را حل کند.

چند سال قبل در تهران براي تعمير تلویزیون ال جی بايد تلویزیون را با خود حمل مي کرديد تا يک تعميرگاه مناسب جهت تعمير دستگاه خود پيدا مي کرديد تا دستگاه شما را تعمير کند. در برخي مواقع مشکل تعميرات تلویزیون ال جی با اين مرحله تمام نمي شد و بعد از پيدا کردن تعميرگاه تلویزیون ال جی ممکن بود قطعه مورد نياز در اين تعميرگاه موجود نباشد و تا پيدا کردن قطعه بايد منتظر مي مانديد.

 

نمایندگی های متعدد تکنیک TV

خوشبختانه امروزه تکنیک tv با داشتن نمايندگي هاي متعدد در سرتا سر تهران اين شرايط را ايجاد کرده که شما با تماس با این مرکز تعميرات تلویزیون در محل انجام شود و نيازي نيست که براي تعمير  دستگاه را از منزل خارج کنيد و دنبال نمايندگي تعمير تلویزیون ال جی بگرديد.

تکنیک tv با داشتن چندين نمايندگی در شمال تهران ، شرق تهران ، جنوب تهران ، غرب تهران اين شرايط را به وجود آورده که تعميرات و سرويس تلویزیون شما به سرعت انجام شود. شما مي توانيد براي سرويس هاي دوره ای تلویزیون خود با نمایندگی تعمیرات ال جی تماس بگريد و در خواست سرويس دوره ای کنيد تا از خرابی تلویزیون شما جلوگيري شود. سرویس های دوره ای شامل تعویض قطعات فرسوده برد پاور و گرد گیری کردن فضایی داخل تلویزیون می باشد .

 

لینک های مفید:

نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی  ، علت خرابی بک لایت تلویزیون ال جی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *