علت سوختن بک لایت تلویزیون ال جی

علت سوختن بک لایت تلویزیون ال جی

بک لایت مجموعه ای از لامپ های مهتابی و یا لامپ های ال ای دی می باشد. علت سوختن بک لایت تلویزیون ال جی متفاوت است. شایع ترین علت خراب شدن بک لایت به پایان رسیدن عمر این لامپ ها می باشد. معمولا عمر بک لایت تلویزیون های ال سی دی از تلویزیون های ال ای دی بیشتر است. در واقع می توان گفت با گذشت زمان شرکت ها به این نتیجه رسیده اند که عمر تلویزیون های خود را کوتاه تر کنند.

حالا با توجه به توضیحات بالا این سوال پیش می آید، که ما چکاری باید انجام دهیم که عمر تلویزیون ما بیشتر شود یا بعد از تعمیر بک لایت تلویزیون خرابی دیر تر تکرار شود. ما در این مقاله تمامی توضیحات را درباره علت سوختن بک لایت تلویزیون ال جی شرح می دهیم. انجام تنظیمات صحیح تلویزیون هم یک امر بسیار مهم است.

چند دلیل خرابی بک لایت تلویزیون ال جی

نکته اول: علت سوختن بک لایت تلویزیون ال جی استفاده شرکت های تولید کننده تلویزیون از بک لایت با کیفیت متوسط و پایین به طور میانگین می توان عمر تلویزیون های سری LB , LS , LN, LF را تقریبا بین 3  تا 5 سال دانست که بستگی به ال دی دی مصرفی دارد.

نکته دوم:  نکته دیگر که می توان از آن جلوگیری کرد بالا بودن ولتاژ و آمپر روی لامپ های ال ای دی است. به این صورت که از تمام توان لامپ های ال ای دی استفاده می شود. و این باعث می شود که عمر بک لایت کمتر شود. شما برای حل این مشکل می توانید به تنظیمات تلویزیون بروید و از قسمت تنظیمات تصویر نور زمینه یا بک لایت را تاجایی که تصویر تلویزیون از حالت عادی خارج نشده است کم کنید.

نکته سوم: در صورت خراب شدن بک لایت تلویزیون باید این نکته را در نظر داشته باشید که بهتر است که از بهترین لامپ ال ای دی موجود در بازار برای تعمیر تلویزیون خود استفاده کنید و تعمیر دستگاه خود را به یک شرکت معتبر بسپارید. حتما از ضمانت بک لایت تعویضی اطمینان حاصل کنید. در غیر این صورت خرابی بک لایت تلویزیون به زودی تکرار می شود.

علت سوختن بک لایت تلویزیون ال جی دلایل دیگری نیز دارد که در ادامه این مقاله شرح داده می شود.  تعمیر بک لایت یک کار بسیار حساس می باشد. قبل از رسیدن به بک لایت باید پنل از روی آن بلند شود.

چند راه حل برای جلوگیری از خرابی بک لایت تلویزیون

یک موضوع قابل توجه این است که لامپ های ال ای دی دارای طول عمر می باشد. عمر بک لایت با توجه به مدل های تلویزیون متفاوت است. سعی ما این است که بتوانیم این زمان را بیشتر کنیم. بعضی وقت ها به علت استفاده نادرست عمر بک لایت تلویزیون از حالت طبیعی کمتر می شود. یک موضع مهم این است که تلویزیون نباید در جایی قرار بگیرد که پشت آن وسیله گرمایشی مانند بخاری و پکیج باشد. 

نکته مهم: گرما را می توان یک عامل مهم در خرابی بک لایت تلویزیون دانست. یعنی اگر بتوان تلویزیون را در قمست خنک تر قرار داد عمر بک لایت تلویزیون بیشتر می شود. تلویزیون باید در جایی قرار بگیرد که تهویه هوا به درستی انجام شود. تهویه هوا باعث خنک شدن قطعات تلویزیون می شود. البته این  نکاتی که ذکر شد یک پیشنهاد برای افزایش عمر بک لایت می باشد. 

 

بالا بودن ولتاژ هنگام روشن شدن تلویزیون

هنگام روشن کردن تلویزیون بک لایت تلویزیون با نور حداکثری روشن می شود. این روند به مرور زمان باعث ضعیف شدن ال ای دی های بک لایت می شود. شرکت تکنیک tv بعد از تعمیر تلویزیون تمامی تنظیمات مربوط به این مشکل را انجام داده تا این مشکل برطرف شود. و نیازی نیست که کاربر بعداز انجام تعمیرات کاری روی تلویزیون انجام دهد.

جدا شدن بک لایت از فلز هیت سینک

در تلویزیون های led بعد از چند سال چسب بین بک لایت و فلز خنک کننده آن از بین می رود. و فاصله بین آنها ایجاد می شود. این موضوع باعث می شود که گرمای ال ای دی های آن زیاد می شود و باعث خرابی بک لایت می شود. برای تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی باید از چسب های دو طرفه با کیفت استفاده شود تا این خرابی تکرار نشود. 

 

بالا بودن نور زمینه در قسمت تنظیمات

یک موضوع مهم برای افزایش عمر بک لایت تلویزیون تنظیمات نور زمینه می باشد. معمولا در تلویزیون های ال جی تنظیمات نور زمینه بر روی حداکثر قرار دارد. این نور حداکثری باعث فرسایش بک لایت تلویزیون می شود. برای حل این مشکل باید به قسمت تنظیمات تلویزیون بروید و بعد از آن در قسمت تنظیمات صفحه نمایش نور زمینه را تا 70 پایین بیاورید. با انجام این کار عمر بک لایت تلویزیون شما تقریبا دو برابر می شود.

نمایندگی تعميرات تلویزیون ال جی

 

در صورتي که تلویزیون ال ای دی يا ال سی دی شما دچار خرابی شده است، به منظور انجام تعميرات، شما مي‌توانند با يکي از شعبه های تکنیک tv بعنوان نمايندگي تعميرات تلويزيون ال جی تماس بگيريد. در اولين تماس، ابتدا يکي از متخصصان ما عیب دستگاه را از شما می پرسد و در صورتی که عیب به صورت مشاوره قابل حل نباشد تکنسین برای تعمیر اعزام می شود. در صورتی که مشکل جزئي اي بود با مشاوره متخصصان ما حل می شود. معمولا حداکثر زمان رسیدن تکنسین به محل شما 2 ساعت طول می کشد و زمان تقریبی تعمیر 1 ساعت می باشد . یکی از خدمات تکنیک tv ارائه گارانتی تعمیر شش ماهه تعمیر می باشد. این گارانتی فقط برای آسوده خاطر بودن شما عزیزان از خدمات نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی می باشد.

تعمير تلویزیون ال جی خود را به متخصصان حرفه اي و با تجربه ما بسپاريد

مرکز تخصصي تعميرات تلویزیون ال جی (LG) هر ساله با برگزاري دوره هاي آموزشي براي تعميرکاران تلویزیون ال جی، اين تعميرکاران را با روش هاي تعمير تلویزیون ال جی آشنا کرده و نحوه تعمير این دستگاه پر استفاده را به آن‌ها آموزش مي‌دهد. شما مي توانيد با خيالي آسوده زماني که تلویزیون شما با مشکل مواجه مي شود و نياز به تعمير دارد با تعميرگاه مجاز تکنیک TV تماس گرفته تا ما متخصص‌ترين و ماهرترين تعميرکار تلویزیون ال جی را براي شما اعزام کنيم تا در کمترين زمان ممکن و با هزينه‌اي منطقي نسبت به تعمير تلویزیون ال جی اقدام کرده و آن را مانند روز اولش به شما تحويل دهيم.

علاوه بر اين متخصصان ما نکات و توصيه هاي مهمي در رابطه با نگهداري و طرز استفاده صحيح از تلویزیون ال جی را به شما آموزش خواهند داد تا بتوانيد از دستگاه خود استفاده بهتري داشته باشيد. براي ثبت درخواست تعميرات تلویزیون ال جی خود مي توانيد فرم درخواست تعميرات را تکميل و يا با شماره 44258776-021 تماس حاصل فرماييد.

هزینه تعمير بک لایت تلویزیون

يکي از موارد مهم در تعمير تلویزیون ال جی  هزينه تعمیر است. البته لازم به ذکر است که بگوييم هزينه تعمیر تلویزیون ال جی کاملا متغيير بوده و بر اساس همين موضوع معمولا پس از آنکه تکنسين نمايندگي تلویزیون ال جی به محل مورد نظر شما مي آيد و بررسي هاي لازم  را انجام مي دهد قيمت نهايي را اعلام مي نمايد.

علاوه بر اين موضوع نوع قطعه اي که براي آن مشکل ايجاد آمده و سبب اين موضوع شده است که شما نياز به تعمیردداشته باشيد کاملا بر روي هزينه تعمیر تلویزیون ال جی تاثير گذار خواهد بود.

در رابطه با این موضوع بايد بگوييم که اگر تصور ميکنيد که مي توانيد خودتان تعمیر دستگاه را انجام بدهيد تا جا ممکن اين ريسک را نکنيد. در واقع گاهي صرفه جويي در هزينه  سبب هزينه هاي بيشتري براي شما خواهد شد به همين دليل شما بايد به جهت تعمير با نمايندگي تلویزیون ال جی تماس حاصل نماييد. هزینه تعمیر و تعویض قطعات بر اساس نرخ مصوب اتحادیه می باشد. معمولا تخفیفاتی نیز برای شما مشتریان گرامی در نظر گرفته می شود.

البته هزینه های که در اتحادیه مطرح شده است مربوط به اجرت تعویض قطعات و انجام تعمیرات می باشد. در حال حاضر چون نرخ قطعات نوسان زیادی دارد و بر اساس نوع مدل دستگاه خیلی متفاوت است در هنگام تماس تلفنی با شرکت هزینه تقریبی قطعات و تعمیر را بپرسید.

لینک های مفید:

علت صدای زیاد لباسشویی بوش ، تعمیر تلویزیون ال جی در شهریار