تعمیر بک لایت تلویزیون سونی

تعمیر بک لایت تلویزیون سونی یک کار تخصصی است که توسط نمایندگی تعمیر تلویزیون سونی انجام می شود. تعمیر بک لایت تخصص می خواهد که ما این ادعا را داریم. مهندسان تکنیک tv با گذراندن دوره های تخصصی تعمیر تلویزیون سونی آمادگی لازم برای تعمیر تلویزیون های جدید را پیدا می کنند. تعمیرکاران این مرکز برای تعمیر با بهترین کیفیت این قطعه، از ابزار و وسایل پیشرفته روز دنیا استفاده می کنند. در این نمایندگی برای تعمیر بک لایت تلویزیون سونی از قطعات اورجینال استفاده می شود. تا بعد از تعمیر دستگاه با کیفیت اولیه به کار خود ادامه دهد.

 

بک لایت تلویزیون های LED مجموعه ای از لامپ های ال ای دی می باشد که به صورت سری و موازی کنار هم قرار گرفته اند. ولت بک لایت تلویزیون های ال ای دی مستقیم از طریق برد پاور تامین می شود. ال ای دی ها بسیار متنوع و متفاوت هستند. تلویزیون های ال ای دی سونی از یک سری بک لایت استفاده شده است که با خراب شدن بک لایت تصویر تلویزیون سیاه می شود.

بک لایت تلویزیون های 40 تا 50 اینچ از دو سری به صورتی موازی استفاده شده است که معمولا یک سری از بک لایت ها خراب می شود. به این صورت که یک قسمت بالا و یا پایین تصویر تیره می شود. برای تعمیر بک لایت باید قاب جلوی تلویزیون باز شود و بعد با برداشتن پنل تلویزیون بک لایت را تعمیر کرد. در صورتی که این کار توسط تعمیرکاران مبتدی انجام شود احتمال خرابی پنل زیاد است. هزینه تعویض پنل تقریبا هفتاد درصد قیمت کل تلویزیون می باشد.

تعمیر بک لایت تلویزیون ال ای دی سونی

بک لایت تلویزیون های ال ای دی

تلویزیون های ال ای دی موجود در بازار همان تلویزیون های ال سی دی هستند که برای بک لایت از لامپ های ال ای دی استفاده شده است. به همین دلیل به آنها تلویزیون ال ای دی گفته می شود. تلویزیون های ال ای دی واقعی بک لایت ندارد و خود پیکسل روشن می شود.  به همین دلیل رنگ سیاه در این مدل تلویزیون ها خیلی بهتر نمایش داده می شود. لامپ های ال ای دی انواع مختلفی دارد که به طور مثال در تلویزیون های مدل 49MU7970 , 49KU7970 به صورت نوارهایی در کناره پنل تلویزیون بکار برده شده اند که عبارت  LED در مورد آنها بکار برده می شود و در تلویزیون های سونی سری F و EH به صورت سری در 4 و 5 خط کنار هم قرار گرفته اند. که در تلویزیون های 40 تا 49 دو سری می باشد. 

نحوه تعمیر بک لایت تلویزیون های سونی

تعمیر بک لایت در تلویزیون های ال ای دی به انجام اصلاحیه انجام می شود. یکی از دلایل مهم خرابی زود هنگام بک لایت تلویزیون های ال ای دی هماهنگ نبودن برد پاور و ال ای دی های بک لایت تلویزیون می باشد. برای تعویض بک لایت باید تلویزیون به طور کامل قطعات از هم جدا شوند تا به بتوان به ال ای دی های بک لایت دسترسی پیدا کرد. بعد از باز کردن پنل تلویزیون مدار و ال ای دی های بک لایت را مشاهده می کنید. بعد از تست ال ای دی ها می توان تصمیم به تعمیر یا تعویض بک لایت گرفت.

در واقع می توان گفت که به علت طراحی نا هماهنگ بین توان ال ای دی و ولت و آمپر ورودی در تلویزیون های باعث خراب شدن بک لایت ال ای دی ها می شود در این مرکز بعد از تعمیر تلویزیون این مشکلات برطرف می شود که احتمال خرابی بسیار کمتر شود. در حال حاضر اکثر تلویزیون هال سونی سری LN و LB در قسمت بک لایت ضعف دارند که این مشکل توسط مهندسین سونی سرویس حل شده است.تعمیر تلویزیون در منزل و محل شما با ضمانت شش ماهه انجام می شود.

 

قیمت تعمیر بک لایت تلویزیون سونی

هزینه تعمیر بک لایت بستگی به مدل و جنس ال ای دی های استفاده شده در تلویزیون دارد که برای هر مدل تلویزیون قیمت تعمیر بک لایت متفاوت است. در بعضی موارد سوختگی ال ای دی های تلویزیون زیاد می باشد و باید کل ال ای دی ها تعویض شوند. برای اینکه از هزینه تقریبی تعمیر بک لایت اطلاع پیدا کنید هنگام تماس مدل و مدت زمان کارکرد تلویزیون را اعلام بفرمایید.

هزينه بک لايت تلويزيون سونی سري w

تلویزیون های سری ln جز اولین سری تلویزیون های ال ای دی بودن که به صورت تیراژ بالا تولید شدن. این تلویزیون ها دارای بک لایت خطی می باشند به این صورت که در تلویزیون های 42 اینچ از 5 خط استفاده شده است. این ال ای دی ها به صورت سری هستند که با قطع شدن یک قسمت از مدار صفحه تلویزیون سیاه می شود. یک موضوع مهم در تعمیر بک لایت تلویزیون سونی سری ln این است که درصورتی که بیش تر از 5 سال از عمر آن می گذر بهتر است که بک لایت به طور کامل تعویض شود.

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون 42 اینچ سری ln تقریبا 300 تا 400 هزار تومان می باشد. و در صورتی که بک لایت قابل تعمیر نباشد بهتر است که به طور کامل تعویض شود. هزینه تعویض کامل بک لایت در این مدل تقریبا بین 550 تا 700 متغییر می باشد و بستگی به جنس بک لایت دارد. هزینه انجام اصلاحیه بعد از تعمیر بک لایت رایگان می باشد.

 

تعمیر بک لایت تلویزیون سونی

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سری x

تلویزیون های سری LB بعد از تلویزیون های سری LN تولید شدن، انتظار می رفت که در این مدل تلویزیون های مشکل خرابی بک لایت حل شود. اما متخصصان به این نتیجه رسیدن که در تولید بک لایت تلویزیون های ال ای دی عمر کوتاه 3 یا 4 ساله در نظر گرفته شده است. بعد از این نتیجه گیری مهندسان سعی بر آن داشتن که این مشکل را برطرف کنند. و باعث شد که برای هر مدل تلویزیون اصلاحیه لازم انجام شود.

هزینه تعمیر بک لایت در تلویزیون های 32 اینچ سری LB بین 250 تا 300 هزار تومان می باشد. در صورتی که خرابی بک لایت زیاد باشد باید ال ای دی ها به صورت کامل تعویض شوند که هزینه تعویض بین 450 تا 550 هزار تومان می باشد که به نوع بک لایت متغیر است. هزینه تعمیر بک لایت در تلویزیون های 42 اینچ در این مدل بین 300 تا 400 هزار تومان می باشد. در صورت نیاز به تعویض کامل بک لایت هزینه تعویض 550 تا 700 هزار تومان متغیر است.

 

لینک های مفید

تعمیر تلویزیون در تهرانپارس ، تعمیر تلویزیون در پیروزی

تعمیر بک لایت تلویزیون سونی سری X